• Aktivity ZŠ

• Január

*Zima nás nepotešila snehovou nádielkou a sánky, boby aj lyže zostali v hanbe. Radosť nám však  urobili zamrznuté plochy a my sme jeden vyučovací deň prežili na prírodnom klzisku za dedinou.

*Návštevou nás potešil scénograf Filip Buchta, ktorý nám porozprával o filmových trikoch pri nakrúcaní rozprávky Krakonošovo tajomstvo. Dozvedeli sme sa, koľko plno naložených kamiónov a dodávkových vozidiel viezlo kulisy, ako prestavovali z moderných miest  dobové miesta.

*V rámci turistickej vychádzky sme navštívili kúpeľný park v Smrdákoch. Prezreli sme si čističku odpadových vôd, pozorovali pávy a určovali druhy stromov.

Február

*Počas fašiangového obdobia sme sa zabavili na maškarnom plese a usporiadali sme veselý fašiangový sprievod, ktorý sme ukončili šabľovým tancom pri kultúrnom dome, kde sme vyzvŕtali naše babky – dôchodkyne. Pochutili sme si na šiškách a fánkach, ktorými nás pohostili.

*V našom kultúrnom dome sme navštívili mobilné planetárium a pomocou programu ASTRO SHOW sme sa ocitli vo vesmíre. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí  o našej Zemi  a iných planétach.

Marec

*Uskutočnila sa matematická súťaž Pytagoriáda, v ktorej boli úspešní riešitelia: Sebastián Prídavka, žiak 3. ročníka a Adam Mlčúch, žiak 4. ročníka a zároveň postupujú do okresného kola v Senici. V recitačnej súťaži Hurbanov pamätník boli v školskom kole ocenení títo žiaci: Oliver Duchoslav, Adam Mlčúch, žiaci 4. ročníka a Jozef Papai, žiak 1. ročníka.

*„Morena, Morena, kdeže si prebývala...“, týmito slovami sme na prvý jarný deň odohnali zimu a privítali jar. Všetci sa tešíme na prebúdzajúcu sa prírodu, teplé slnečné lúče a vzduch voňajúci sviežou vôňou kvetov.

*Beseda s pracovníčkou Slovenského červeného kríža bola zameraná na poskytnutie prvej pomoci. Pomocou rozprávania a praktických ukážok sa deti dozvedeli ako treba  pomôcť pri úrazoch, privolať pomoc, poskytnúť umelé dýchanie a masáž srdca. Deti sa oboznámili aj s lekárskym prístrojom defibrilátorom.

*Svetový deň vody vyhlasuje každoročne 22. marca Organizácia Spojených národov. Prostredníctvom projektového vyučovania bolo našim cieľom u detí zvýšiť povedomie o dôležitosti a význame vody. V úvode projektového vyučovania deti pri čítaní dojímavého príbehu o vode si so zatvorenými očami predstavovali, čo hrozí našej planéte, ak budeme touto životodarnou tekutinou plytvať. Následne si prezreli interaktívnu prezentáciu „VODA AKO DAR“ a pokračovali vypracovaním úloh a tvorbou básne na tému Voda. Záverečná časť tohto netradičného vyučovania bola spestrená súťažami.

*Pripravované akcie:

- Čistenie revíru,

- Deň Zeme,

- Zápis do 1. ročníka,

- Prvomájový sprievod,

- Deň matiek,

- Koncoročný výlet do Bratislavy.

Mgr. Elena Romančíková

Mgr. Leokadia Vachová