• Základná škola Koválov

•  Naše motto: „Aj malá škola dokáže vychovať veľkých ľudí.“

K spestreniu vyučovania patria aj mimoškolské aktivity a týmto príspevkom by sme Vás chceli oboznámiť o našej práci.

V jesenných mesiacoch sa v našej škole koná tradičná výstava dyňových strašidiel spojená s opekačkou spolu s rodičmi na školskom dvore.

V rámci turistickej vychádzky zbierame šípky a pozorujeme jesennú prírodu.

Mesiac november sa nesie v znamení pasovania prvákov za ozajstných žiakov, kde ich starší spolužiaci poučia o tom, ako sa majú správať, vyskúšajú ich, čo sa už v škole naučili a zložia prvácky sľub.

Na sviatok svätého Martina usporadúvame lampiónový sprievod, ktorý ukončíme vypustením lampióna šťastia.

V decembri k nám každoročne zavíta Mikuláš, pripravujeme vianočné pozdravy, pečieme a zdobíme medovníky. Predvianočnú atmosféru si spríjemníme posedením pri rozsvietenom vianočnom stromčeku a Vianočnou akadémiou v kostole.

Vo fašiangovom období poriadame maškarný ples, drápačky peria a pochovávanie basy.

Jar privítame vynášaním Moreny, ktorú zapálime a hodíme do vody.

Deň Zeme si uctievame  vysádzaním stromčekov a čistením revíru v spolupráci s našimi poľovníkmi.

Druhú májovú nedeľu vzdávame úctu matkám a materstvu vystúpením v kultúrnom dome.

Priebeh celého školského roka máme spestrený divadelnými prestaveniami, turistickými vychádzkami, besedami s hasičmi, dôchodkyňami a poľovníkmi, pánom Caboňom (canisterapia so psíkmi), návštevami knižnice, múzeí a poľnohospodárskeho družstva. Zúčastňujeme sa na  športových súťažiach s inými školami a každoročne absolvujeme plavecký výcvik.

Pred skončením školského roka sa deti tešia na spanie v škole, ktoré je tematicky zamerané, napr. Noc s Pavlom Dobšinským. Obľúbený je aj  „bezaktovkový deň“ a „melónová party“.

Plánujeme uskutočniť prvomájový retro sprievod v spolupráci s organizáciami v obci.

• Základná škola Koválov
        • 034 / 6536422